Всьому світу відомі традиційні ланкійські спеції, ароматний чай всіляких сортів і екзотичні фрукти. «Каррі» – особливим чином оброблене м’ясо або овочі з приправами і рисом – тут готують чудово. В цілому ж м’яса вживають порівняно мало – корови вважаються священними тваринами. Проте страв з риби і різноманітних морепродуктів просто не злічити. Наприклад, суп «Джафна-кул» вариться з борошна пальмірової пальми, тигрових креветок, крабів, чилі і рису. Класика жанру – «Кірібаті», який готується на кокосовому молоці. Варто спробувати і рулет «лампраіс» – місцеву версію бургера.
Кухня Домінікани – незвичайна, але смачна суміш європейських, африканських і місцевих рецептів. Заснована на широкому використанні бобових, бананів і овочів в поєднанні з м’ясом і рибою. Традиційні страви: «бандера» – рагу з м’яса, смажених бананів, квасолі, рису і салату, густий суп «асопао» і смажена свинина «пуерко-ен-Пуйя». Національний напій – ром, його тут виробляють понад 15 сортів. Найбільш популярні «Бругаль», «Барсело» і «Бермудес». Оригінальний смак має традиційний місцевий алкогольний напій «пру» – результат бродіння соку однойменної рослини.
За архітектурними дивами безперечно варто їхати в столицю, Санто-Домінго. Її центральні вулиці, ошатні й урочисті, по праву увійшли до списку скарбів ЮНЕСКО. Символ міста – Санта-Марія-ла-Менор, найстаріший собор Америки. Він збудований з золотистого коралового вапняку і поєднує в своїй зовнішності елементи бароко і готики. Останки Христофора Колумба покояться в монументальному музеї, іменованому Маяком. Фортеця Осама – найдавніший зі збережених військових фортів в Америці, зведений в 1508 р в стилі середньовічного замку. Палац Алькасар-де-Колон створювався для сина Колумба, Дієго, і довгий час служив резиденцією віце-королів, але був розграбований Френсісом Дрейком. А останки легендарного першовідкривача покояться в Маяку Колумба, який і не маяк зовсім, а монументального вигляду музей із зібранням старовинних артефактів.